מפגשים חודשיים

אגודת המתרגמים עורכת אירועים, סדנאות ומפגשים שוטפים שפתוחים גם למי שאינם חברי האגודה.

הסדנאות והמפגשים עוסקים בתחומים הקשורים לעולם התרגום והעריכה ובתחומים קרובים אחרים, והם מאפשרים לחברי האגודה להרחיב את ידיעותיהם והשכלתם ולהיות מעודכנים בחדשות הטריות ביותר מעולם התרגום על גווניו השונים.

בנוסף, אירועים אלה מעניקים למשתתפים הזדמנות לפגוש מתרגמים ועורכים אחרים, להחליף דעות ורעיונות וליצור ולפתח קשרי עבודה.

 

* * *

ברוכים הבאים לאספרנטו!

אנו שמחים לבשר על קיום אירוע של אגודת המתרגמים בישראל בתלאביב.

מועד: יום א’, 28 באוקטובר,2018, בשעות 17:00 – 21:00

היכן: מלון לאונרדו ביץ’ (באזל לשעבר), רח’ הירקון 156 (מול ככר אתרים), תל-אביב.

Waze מזהה את המקום, בקישור: http://tinyurl.com/cc56cnv

Welcome to Esperanto

Welcome to Esperanto

מבוא לשפת אספרנטו (בעברית)

אספרנטו הומצאה לפני כ-130 שנה על ידי אליעזר זמנהוף במטרה לשמש כשפת תקשורת בינלאומית. בחלק הראשון נשמע ונראה את מצבה של השפה כיום, מה ניתן לעשות עמה, וכיצד הפכה לשפה המתוכננת (יוסבר בהרצאה) המצליחה ביותר, עם מיליוני דוברים בכל העולם. בין השאר נראה מספר דוגמאות של תרגומי יצירות מופת לאספרנטו, החל בתנ”ך וכלה בשר הטבעות ועמוס עוז.

 

ותוספת: טלי ונדל, בתו של עמרי ונדל (ראו להלן), תדבר, במלים שלה:

 

לגדול עם קהילת האספנרטו הארצית והעולמית כמשפחה מורחבת וכיצד הדבר עיצב את תפיסת עולמי. 

שפה היא גם צורת חשיבה וכיצד אני קושרת את השפעת האספרנטו על צורת החשיבה שלי. 

המקצוע שלי- אמנות האוריתמיה, שקשורה לשפות ותרגום מכמה היבטים. האוריתמיה היא דיבור ומוסיקה נראים לעין או הנפש האנושית כשהיא שרה ומדברת.

אוריתמיה בשפות שונות נראית אחרת- בהלימה לצלילים ייחודיים ומבטאים שיש בשפות שונות. בהיותה תרגול הוליסטי, היא מבטאת גם את המקור של שפה מסויימת ומה שחי בקרב דובריה. זה גם העיסוק העיקרי שלי באספרנטו כיום- אוריתמיה באספרנטו.

ולבסוף, הדגמה קצרה של קטע קצר באוריתמיה (5-8 דק’) לטקסט באספנרטו. בהופעת אוריתמיה, קריין מדקלם את הטקסט שהאוריתמיסט מראה. זה מספר שנים שאני ואבא שלי תרמנו לעולם התרבותי של האספרנטו במתכונת זו.

בחלק השני נלמד אספרנטו על קצה המזלג, ונראה את המאפיינים המאפשרים לימוד בסיסי של השפה במספר שעורים לא גדול, בקצב המהיר עד פי עשרה מלימוד כל שפה אתנית (טבעית). נסיים בבוחן עצמי קצר אשר ימחיש זאת הלכה למעשה.

 

המרצים:

עמרי ונדל הוא פרופסור לפיסיקה באוניברסיטה העברית בירושלים וחוקר בעל שם בינלאומי בתחומי חורים שחורים, פלנטות, ואסטרוביולוגיה.  מזה 45 שנה פעיל בתנועת האספרנטו בארץ ובעולם. בין השאר הוא יו”ר האגודה לאספרנטו בישראל (http://esperanto.org.il/esperanto_he.html) וחבר האקדמיה הבינלאומית לשפת אספרנטו (http://www.akademio-de-esperanto.org). פרסם ותרגם הרבה לשפת אספרנטו, בעיקר מאמרים וספרי מדע וילדים, מהם שזכו בפרסים מאת ארגוני אספרנטו בינלאומיים.

 

טלי ונדל, בתו של עמרי ונדל, מיישמת את אומנות האוריתמיה לגבי אספרנטו, כמפורט לעיל בפרוט תוכן ההרצאה

 

סדר יום ולוח זמנים:

17:00-18:00: הרשמה והתכנסות

18:00-19:10: מבוא לשפת אספרנטו

19:10-20:00: ארוחת ערב

20:00-20:50: סדנה קצרה באספרנטו

 

מחירים:

חברים באגודה: 90 ₪

לא חברים: 130 ₪

 

הרשמה:

אנא היכנסו לקישור הבא:

http://bit.ly/RegisterITAOct28

לאחר מילוי הפרטים האישיים הנדרשים ולחיצה על “שלח”, יופיעו הקישורים המתאימים עבור רישום למי שחבר באגודת המתרגמים (תשלום 90 ₪) ולמי שאינו חבר (תשלום 130 ₪).

קבלות על התשלום תישלחנה באימייל במועד מאוחר יותר.

שימו לב:

אין צורך לפתוח חשבון אישי ב- Paypal, אלא רק להיכנס לטופס זה ולשלם באמצעות הקישור המתאים שבסופו. מתחת לשדות של התשלום ב- Paypal ישנה אפשרות לשלם בכרטיס אשראי, לאחר מילוי כל הפרטים המבוקשים שם. יש לסמן את קבלת תנאי התשלום של Paypal, וללחוץ על “שלח”.

ניתן לבטל את ההרשמה ולקבל את ההחזר הכספי רק עד לתאריך ה- 23 באוקטובר. ביטולים לאחר מכן או אי הגעה לאירוע עצמו לא יזכו בהחזר כספי.

אם הנכם רוצים לרשום אדם נוסף פרט לעצמכם, היכנסו בשנית לטופס, מלאו את הפרטים של האדם הנוסף, ושלמו שוב באמצעות הקישור המתאים שבסופו. אין לנו בשלב זה את האפשרות לכלול בתשלום אחד את דמי ההשתתפות של מספר אנשים.

בראשית הטופס ניתן הקישור שבאמצעותו ניתן לחדש את החברות השנתית באגודה או להירשם כחבר חדש.

 

הגעה למקום וחניה:

ברכב פרטי: Waze מכיר את המקום.

ישנם שני חניונים קטנים בתשלום, משני צידי המלון. ישנם שני מקומות בתשלום לרכב נכים בפנים המלון, בעלות של 50 ₪.
רק במידה וחיוני עבורכם לחנות במקום זה, אנא הוסיפו זאת בהערות בטופס הרישום לאירוע.
ישנה גם חניה בתשלום בככר אתרים, מול המלון.

 

אוטובוסים: מהתחנה המרכזית החדשה – קו 4. תדירות: כל כמה דקות. לרדת בבן-יהודה פינת בן-גוריון. הליכה של מספר דקות בבן-גוריון מערבה לרח’ הירקון, ולפנות שמאלה למלון לאונרדו ביץ’.

מתחנת רכבת מרכז (ארלוזורוב) – קו 10. תדירות: כל 15 דקות. לרדת בבן-יהודה פינת בן-גוריון, והליכה כנ”ל. (אפשר בקו 5 הפועל בתדירות יותר גבוהה, ולרדת בדיזנגוף פינת בן-גוריון. קצת יותר הליכה).